Najszybszy zawodnik wbiegł na Varso Tower w 6 minut i 45 sekund

Wbiegnij na Varso Tower

2023-09-18

W drugiej edycji Wbiegnij na Varso Tower wzięło udział ok. 700 zawodników, którzy schodami wbiegli na dach najwyższego budynku w Unii Europejskiej. Pochodzący z Japonii zwycięzca pobił zeszłoroczny rekord trasy, pokonując wysokość 230 metrów w czasie 6 minut i 45 sekund. Organizatorzy zawodów wsparli Polską Akcję Humanitarną, na której konto trafi darowizna w wysokości 40 tysięcy złotych.

53 piętra, niemal 1400 stopni i 230 metrów wysokości – tyle do pokonania miał każdy biegacz i biegaczka w drodze na metę Wbiegnij na Varso Tower. Finisz zlokalizowano na dachu biurowca, czyli dwukrotnie wyżej niż taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. To niecodzienne wyzwanie podjęło około 700 śmiałków, w tym niemal 100 osób, które na co dzień pracują w budynku i ich gości.

Wśród uczestników znaleźli się także najlepsi specjaliści w bieganiu po schodach, tzw. towerrunningu, na świecie. Na starcie stanęło 7 z 10 najwyżej klasyfikowanych zawodników rankingu Towerrunning World Association. Najszybsi w Varso Tower okazali się reprezentanci Japonii, którzy zwyciężyli zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. W rekordowym czasie 6 minut i 45 sekund na szczyt Varso Tower najszybciej wbiegł Ryoji Watanabe, aktualny numer 2 światowego rankingu.

 

Wiosną uroniłem łzy po przegranej w innym warszawskim biegu po schodach. Teraz wynik zawodów w Varso Tower wywołał we mnie łzy szczęścia. Warszawa to wspaniałe miejsce, które wzbudza wiele emocji. Dziękuję kibicom i organizatorom. Jestem przekonany, że jeszcze tu wrócę rywalizować wśród wielu przyjaciół..

Ryoji Watanabe

Stawiany w roli faworyta lider rankingu i największa obecnie gwiazda światowego towerrunningu, Wai Ching Soh (MAS) musiał zadowolić się drugim miejscem, tracąc do Watanabe niecałe 3 sekundy. Na najniższym stopniu podium stanął najlepszy z Polaków, Piotr Łobodziński. Ubiegłoroczny zwycięzca Wbiegnij na Varso Tower, zameldował się na mecie z czasem 6:59, poprawiając swój rezultat z 2022 roku o niemal pół minuty.

W ostatnich miesiącach walczyłam z kontuzją i próbowałam wrócić do regularnych treningów. Nie nastawiałam się na jakiś super wynik, więc to trzecie miejsce i zaledwie 5 sekund straty do wyższego stopnia podium cieszą tym bardziej. Dobrze było też spotkać wielu „schodowych” znajomych z całej Polski i sprawdzić się na najwyższym budynku w Unii Europejskiej.

Klaudia Krajewska

Poza sportową rywalizacją, bieg ma również wymiar charytatywny. Podczas dekoracji zwycięzców drugiej edycji Wbiegnij na Varso Tower odbyło się przekazanie symbolicznego czeku na kwotę 40 tysięcy złotych, która trafi na konto Polskiej Akcji Humanitarnej. Fundatorem darowizny jest Fundacja HB Reavis Polska.

Bieg odbył się pod patronatem honorowym Prezydenta m. st. Warszawy. Sponsorami wydarzenia są: kancelaria CMS, operator medyczny PZU Zdrowie, NYX Hotel Warsaw, CIC Warsaw oraz sieć klubów fitness ZDROFIT.

Varso Tower to część wielofunkcyjnego miejsca zrealizowanego przez HB Reavis, w które wchodzą biura, hotel, centrum innowacji oraz pasaż handlowy mieszczący m.in. restauracje, kawiarnie, sklepy, klub fitness i centrum medyczne.

Aktualności

Ruszają zapisy do 3. edycji Wbiegnij na Varso Tower

Ruszają zapisy do 3. edycji Wbiegnij na Varso Tower

Sportowi amatorzy i profesjonalni zawodnicy ponownie zmierzą się ze schodami najwyższego budynku w Unii Europejskiej. Dziś (21 marca) od godz. 14:00 biegacze mogą rejestrować swój udział w zawodach Wbiegnij na Varso Tower, które w tym roku odbędą się w sobotę, 25...

czytaj dalej
Wbiegnij na Varso Tower powraca!

Wbiegnij na Varso Tower powraca!

25 maja ponownie spotkamy się na szczycie wieżowca Varso Tower! 25 maja wystartuje trzecia edycja "Wbiegnij na Varso Tower". Majowa, prawie że wakacyjna atmosfera zapewni wszystkim zawodnikom wyjątkowe wspomnienia z tych zawodów. Rejestracja zostanie uruchomiona 21...

czytaj dalej
Bardzo silna obsada zawodów!

Bardzo silna obsada zawodów!

Już 16 września biegacze po raz drugi zmierzą się z najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej – Varso Tower. Tegoroczna edycja zawodów będzie miała niezwykle mocną obsadę. Przedstawiamy faworytów biegu na 53. piętro warszawskiego biurowca. W ubiegłorocznej, pierwszej...

czytaj dalej
Sprawdź listę startową!

Sprawdź listę startową!

Zawody Wbiegnij na Varso Tower zbliżają się wielkimi korkami. Już 16 września widzimy się w największym wieżowcu w Warszawie! Sprawdź listę startową TUTAJ i zobacz o której startujesz. Do zobaczenia w Varso Tower! 💪     Aktualności

czytaj dalej
Ruszają zapisy do drugiej edycji Wbiegnij na Varso Tower!

Ruszają zapisy do drugiej edycji Wbiegnij na Varso Tower!

16 września biegacze po raz kolejny zmierzą się z najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej – Varso Tower. Aby dobiec do mety na szczycie wieżowca będą musieli pokonać 53 piętra, 1400 schodów, czyli w sumie 230 m w górę. Rejestracja startuje 5 czerwca o godz. 12:00,...

czytaj dalej
PRZEŻYJMY TO JESZCZE RAZ! [VIDEO]

PRZEŻYJMY TO JESZCZE RAZ! [VIDEO]

Pierwsza edycja zawodów Wbiegnij na Varso Tower przeszła do historii, ale nie damy nikomu tak łatwo o niej zapomnieć. Łapcie oficjalne after-race video - dziękujemy Wam za te wszystkie uśmiechy, kciuki w górę i fantastyczną atmosferę! Video obejrzycie poniżej 🙂 ...

czytaj dalej