o Varso Tower

Warszawa
)
310 m
Najwyższy w UE
Taras widokowy

Varso Tower

Varso Tower to 53-piętrowy wieżowiec, który mierzy 230 metrów wysokości do dachu, a wraz z iglicą 310 metrów. Jest obecnie najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej pod względem wysokości architektonicznej. Ponadczasowy projekt powstał w pracowni Foster + Partners, która stworzyła wiele znanych drapaczy chmur w Londynie, Nowym Jorku, Frankfurcie czy Hong Kongu. To często dzieła sztuki inżynieryjnej oraz wizytówki miast, w których powstały.

Na szczycie Varso Tower mieszczą się dwa publiczne tarasy widokowe. Pierwszy, na wysokości 205 metrów, będzie pełen zieleni, natomiast drugi, na wysokości 230 metrów, znajdzie się aż dwukrotnie wyżej niż punkt widokowy w Pałacu Kultury i Nauki. Będzie to jeden z najwyżej położonych w Europie tarasów widokowych.

Jakość budynku i wykorzystane w nim rozwiązania z zakresu zrównoważonego rozwoju zostały docenione przez niezależnych audytorów BREEAM oraz WELL. Ważną częścią projektu jest zieleń. Kilkadziesiąt drzew zasadzono przed budynkiem oraz w przestronnym lobby, które zdobi ręcznie wykonana ceramiczna mozaika.

Varso Tower to część wielofunkcyjnego projektu HB Reavis, w którą wchodzą biura, hotel, centrum innowacji oraz pasaż handlowo-usługowy mieszczący m.in. restauracje, klub fitness i przychodnię. Cała inwestycji zmieniła niegdyś zaniedbany teren w atrakcyjny fragment miasta.

To miejsce dla firm, które kładą nacisk na dobrostan pracowników oraz cenią znakomitą dostępność komunikacyjną. Kompleks budynków znajduje się w centrum Warszawy, tuż przy Dworcu Centralnym, co zapewnia łatwy dostęp do wszystkich środków komunikacji miejskiej, jak również wielu udogodnień w zasięgu krótkiego spaceru.