Bardzo silna obsada zawodów!

Wbiegnij na Varso Tower

2023-09-08

Już 16 września biegacze po raz drugi zmierzą się z najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej – Varso Tower. Tegoroczna edycja zawodów będzie miała niezwykle mocną obsadę. Przedstawiamy faworytów biegu na 53. piętro warszawskiego biurowca.

W ubiegłorocznej, pierwszej odsłonie wydarzenia triumfowali Polacy. Najszybszy z całej stawki okazał się weteran towerrunningu i najbardziej utytułowany biegacz po schodach na świecie w ostatnich 10 latach, Piotr Łobodziński. Na pokonanie 53 pięter (230 metrów w górę) potrzebował zaledwie 7 minut i 27 sekund, wyprzedzając o 9 sekund drugiego w klasyfikacji, Pawła Ruszałę. Obu polskich zawodników zobaczymy na starcie również w tym roku, choć Łobodziński zastrzega, że nie znajduje się obecnie w optymalnej formie.

Tytułu sprzed roku bronić będzie także Iwona Wicha, która zwyciężyła wśród kobiet z czasem 9 minut i 28 sekund. Zawodniczka, którą regularnie można spotkać również na podium biegów górskich, ulicznych oraz biegów na orientację, czuje się dobrze przygotowana do startu w Varso Tower.

Liczę, że poprawię swój ubiegłoroczny czas i pozwoli mi to ponownie stanąć na najwyższym stopniu podium. Lato było dobrym czasem na przygotowania. Starty w biegach górskich i kilka porządnych, mocnych sesji treningowych na schodach powinny zaowocować podczas tego biegu. Będę gotowa na ból i walkę z najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej.

Iwona Wicha

Liderzy światowego rankingu w Warszawie

Ambitne plany polskich biegaczy zamierzają pokrzyżować najlepsi specjaliści towerrunningu na świecie, na czele z obecnymi liderami rankingu Towerrunning World Association. Do Warszawy zawita m.in. Kamila Chomanicova (Słowacja), która przewodzi aktualnie światowemu rankingowi kobiet. Oprócz niej, na starcie Wbiegnij na Varso Tower staną jeszcze 3 inne zawodniczki z Top 10 rankingu.

Mówiąc o faworytkach, nie można pominąć także Anny Ficner. Odległe miejsce w rankingu aktualnej mistrzyni Europy w towerrunningu wynika jedynie z małej liczby startów. Polka nie schodzi jednak z podium za każdym razem, gdy startuje na schodach, bardzo często stając na jego najwyższym stopniu. Czy tak będzie również w Varso Tower, w którym nie miała jeszcze okazji startować, przekonamy się już 16 września.

Najgorętszym nazwiskiem na starcie warszawskich zawodów będzie jednak Wai Ching Soh. Malezyjczyk to nowa gwiazda światowego towerrunningu i aktualny lider rankingu. W ostatnich sezonach zwyciężył w niezliczonej liczbie zawodów na całym świecie, pobił również rekord Guinnessa w wysokości pokonanej na schodach w ciągu 1 godziny.

Nie mogłem pobiec w Varso Tower rok temu. Tym bardziej cieszę się, że wystartuję tym razem. Celem jest zwycięstwo i pobicie ubiegłorocznego rekordu trasy Piotra Łobodzińskiego.

Wai Ching Soh

Łobodziński i Wai Ching Soh będą mieli jednak niezwykle mocną konkurencję. W stawce wyścigu mężczyzn znajdzie się łącznie 8 zawodników z czołowej dziesiątki rankingu Towerrunning World Association, a wśród nich bardzo silny reprezentant Japonii, Ryoji Watanabe.

To wręcz niespotykane, by niemal cała światowa czołówka startowała w jednych zawodach, które nie mają przecież rangi mistrzostw świata. Obok ponownie wyprzedanych wszystkich pakietów startowych dla biegaczy-amatorów, to dowód na to, że Wbiegnij na Varso Tower trafia do grona czołowych wydarzeń w świecie biegania po schodach i ma ogromną szansę, by zagościć tam na dłużej.

Piotr Jakóbik

Mierzące 310 metrów wraz z iglicą Varso Tower zdominowało ranking najwyższych budynków w Unii Europejskiej pod względem wysokości architektonicznej. Bijący rekordy wieżowiec stanie się po raz kolejny areną rywalizacji o medale i wyzwaniem wymagającym nawet dla najlepszych specjalistów tej młodej dyscypliny sportu. Wyniki zawodów będą zaliczane do klasyfikacji Towerrunning Tour 2023 organizowanej przez Towerrunning World Association. Podobne biegi odbywają się w słynnych drapaczach chmur, takich jak m.in. Empire State Building, Taipei 101 czy Wieża Eiffla.

Bieg odbywa się pod patronatem honorowym Prezydenta m. st. Warszawy. Sponsorami organizowanego przez HB Reavis wydarzenia są: kancelaria CMS, operator medyczny PZU Zdrowie, NYX Hotel Warsaw, CIC Warsaw oraz sieć klubów fitness ZDROFIT.

Aktualności

Ruszają zapisy do 3. edycji Wbiegnij na Varso Tower

Ruszają zapisy do 3. edycji Wbiegnij na Varso Tower

Sportowi amatorzy i profesjonalni zawodnicy ponownie zmierzą się ze schodami najwyższego budynku w Unii Europejskiej. Dziś (21 marca) od godz. 14:00 biegacze mogą rejestrować swój udział w zawodach Wbiegnij na Varso Tower, które w tym roku odbędą się w sobotę, 25...

czytaj dalej
Wbiegnij na Varso Tower powraca!

Wbiegnij na Varso Tower powraca!

25 maja ponownie spotkamy się na szczycie wieżowca Varso Tower! 25 maja wystartuje trzecia edycja "Wbiegnij na Varso Tower". Majowa, prawie że wakacyjna atmosfera zapewni wszystkim zawodnikom wyjątkowe wspomnienia z tych zawodów. Rejestracja zostanie uruchomiona 21...

czytaj dalej
Sprawdź listę startową!

Sprawdź listę startową!

Zawody Wbiegnij na Varso Tower zbliżają się wielkimi korkami. Już 16 września widzimy się w największym wieżowcu w Warszawie! Sprawdź listę startową TUTAJ i zobacz o której startujesz. Do zobaczenia w Varso Tower! 💪     Aktualności

czytaj dalej
Ruszają zapisy do drugiej edycji Wbiegnij na Varso Tower!

Ruszają zapisy do drugiej edycji Wbiegnij na Varso Tower!

16 września biegacze po raz kolejny zmierzą się z najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej – Varso Tower. Aby dobiec do mety na szczycie wieżowca będą musieli pokonać 53 piętra, 1400 schodów, czyli w sumie 230 m w górę. Rejestracja startuje 5 czerwca o godz. 12:00,...

czytaj dalej