Świeżo upieczony mistrz świata na starcie zawodów Wbiegnij na Varso Tower!

Wbiegnij na Varso Tower

2024-05-13

Wai Ching Soh (Malezja) i Ryoji Watanabe (Japonia) będą rywalizować w zawodach Wbiegnij na Varso Tower w Warszawie. Pojedynek świeżo upieczonego mistrza świata w bieganiu po schodach ze zwycięzcą stołecznego biegu sprzed roku zapowiada się jako wisienka na torcie całego wydarzenia.

 

Soh i Watanabe przewodzą aktualnie w światowym rankingu Towerrunning World Association i w ostatnim czasie to między nimi rozstrzyga się rywalizacja w najbardziej prestiżowych biegach po schodach na całym świecie. W ubiegłorocznej edycji Wbiegnij na Varso Tower o niecałe 3 sekundy szybszy okazał się Japończyk. Światowa „jedynka” z Malezji pokazała jednak swoją wyższość podczas niedawnych mistrzostw świata i – choć nie bez trudu – to Wai Ching Soh wrócił z Tajpej z upragnionym tytułem mistrza globu.

Ten tytuł był moim marzeniem od dawna, ale teraz mam przed oczami już kolejne cele. Nie wygrałem jeszcze w Varso Tower i założenie przed tym biegiem jest proste: poprawić wynik sprzed roku i pobić rekord trasy. Liczę, że pozwoli to odnieść zwycięstwo.

Wai Ching Soh (Malezja)

Zadania Malezyjczykowi na pewno nie ułatwi jego najgroźniejszy rywal 

Wracam do Warszawy, bo bardzo lubię tam startować. Zwycięstwo w Varso Tower w poprzednim sezonie sprawiło mi mnóstwo radości. Mam nadzieję to powtórzyć!

Ryoji Watanabe (Japonia)

W rywalizacji kobiet jedną z faworytek będzie Klaudia Krajewska. Polka na niedawnych mistrzostwach świata zajęła 9. miejsce i liczy, że wypracowana w ostatnim czasie forma przełoży się na dobry wynik w Varso Tower.

Liczę na poprawę swojego czasu sprzed roku i miejsce na podium. Znam już dobrze ten budynek, więc nic mnie tam raczej nie zaskoczy. 

Klaudia Krajewska (Polska)

O czołowe lokaty powalczą też na pewno Iwona Wicha i Kamila Chomanicova (Słowacja), która jest aktualnie wiceliderką światowego rankingu.

Zawody Wbiegnij na Varso Tower, objęte honorowym patronatem Prezydenta m. st. Warszawy, cieszą się z roku na rok rosnącą popularnością. Pakiety startowe tegorocznej, trzeciej już edycji, zostały wyprzedane w rekordowym tempie. Na starcie biegu stanie ponad 800 uczestników, którzy będą mieli do pokonania prawie 1400 schodów wiodących na metę zlokalizowaną na dachu biurowca. To 230 metrów powyżej poziomu ulicy, czyli dwukrotnie wyżej niż taras Pałacu Kultury i Nauki.
Każdy kto dotrze na metę, otrzyma pamiątkowy medal. Dodatkową nagrodą jest niezwykła panorama miasta z 53. piętra Varso Tower. Póki co, udział w biegu to jedna z niewielu okazji, by ją podziwiać. Oficjalne otwarcie tarasów widokowych w Varso Tower jest bowiem planowane w połowie przyszłego roku.

Sponsorem strategicznym organizowanego przez HB Reavis wydarzenia jest Bank Pekao S.A. W gronie sponsorów są też kancelaria CMS oraz PZU Zdrowie, a partnerami wydarzenia są Magnicity Warsaw, NYX Hotel Warsaw, CIC Warsaw i kluby fitness Zdrofit.

Aktualności

Ruszają zapisy do 3. edycji Wbiegnij na Varso Tower

Ruszają zapisy do 3. edycji Wbiegnij na Varso Tower

Sportowi amatorzy i profesjonalni zawodnicy ponownie zmierzą się ze schodami najwyższego budynku w Unii Europejskiej. Dziś (21 marca) od godz. 14:00 biegacze mogą rejestrować swój udział w zawodach Wbiegnij na Varso Tower, które w tym roku odbędą się w sobotę, 25...

czytaj dalej
Wbiegnij na Varso Tower powraca!

Wbiegnij na Varso Tower powraca!

25 maja ponownie spotkamy się na szczycie wieżowca Varso Tower! 25 maja wystartuje trzecia edycja "Wbiegnij na Varso Tower". Majowa, prawie że wakacyjna atmosfera zapewni wszystkim zawodnikom wyjątkowe wspomnienia z tych zawodów. Rejestracja zostanie uruchomiona 21...

czytaj dalej
Bardzo silna obsada zawodów!

Bardzo silna obsada zawodów!

Już 16 września biegacze po raz drugi zmierzą się z najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej – Varso Tower. Tegoroczna edycja zawodów będzie miała niezwykle mocną obsadę. Przedstawiamy faworytów biegu na 53. piętro warszawskiego biurowca. W ubiegłorocznej, pierwszej...

czytaj dalej
Sprawdź listę startową!

Sprawdź listę startową!

Zawody Wbiegnij na Varso Tower zbliżają się wielkimi korkami. Już 16 września widzimy się w największym wieżowcu w Warszawie! Sprawdź listę startową TUTAJ i zobacz o której startujesz. Do zobaczenia w Varso Tower! 💪     Aktualności

czytaj dalej
Ruszają zapisy do drugiej edycji Wbiegnij na Varso Tower!

Ruszają zapisy do drugiej edycji Wbiegnij na Varso Tower!

16 września biegacze po raz kolejny zmierzą się z najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej – Varso Tower. Aby dobiec do mety na szczycie wieżowca będą musieli pokonać 53 piętra, 1400 schodów, czyli w sumie 230 m w górę. Rejestracja startuje 5 czerwca o godz. 12:00,...

czytaj dalej