Wbiegnij na Varso Tower już w ten weekend

Wbiegnij na Varso Tower

2022-10-06

Już w najbliższą sobotę, 8 października odbędą się pierwsze zawody Wbiegnij na Varso Tower. Swój udział w wydarzeniu potwierdził Piotr Łobodziński, który przez wiele lat dominował na scenie towerrunningu. Polak wraca do ścigania na schodach po dłuższej przerwie. W imprezie wezmą też udział aktorka, Karolina Gorczyca oraz polska olimpijka, reprezentantka kraju w biegu na 400m ppł, Emilia Ankiewicz-Obukowicz.

Wciąż aktualny mistrz świata w bieganiu po schodach, Piotr Łobodziński ostatni oficjalny start zaliczył w styczniu 2020 roku, czyli tuż przed wybuchem pandemii. W kolejnych 2 latach niemal wszystkie prestiżowe zawody towerrunningowe na całym świecie zostały odwołane. Reprezentant Polski nie wystartował także w tegorocznych mistrzostwach Europy, z których wykluczyła go kontuzja. 

Bardzo się cieszę na sobotni start w Varso Tower, bo naprawdę dawno nie rywalizowałem na schodach. To dość spontaniczna decyzja. Niedawno wróciłem do bardziej regularnych treningów, ale moja forma na pewno jest daleka od optymalnej czy tej sprzed pandemii. Będzie ciężko, na pewno będę cierpiał, ale zobaczymy, jak stary towerrunner poradzi sobie po przerwie w tak wysokim budynku.

Piotr Łobodziński

Jego najgroźniejszymi rywalami podczas sobotniej rywalizacji wydają się być Andreas Fruhmann z Niemiec, Pavel Holec i Milan Wurst z Czech oraz czołowi polscy zawodnicy: Mateusz Marunowski, Paweł Ruszała czy Daniel Koszykowski.

Podczas Wbiegnij na Varso Tower zobaczymy łącznie kilkuset amatorów biegania po schodach. Wśród nich znajdą się także aktorka, Karolina Gorczyca oraz olimpijka z Rio de Janeiro, specjalistka w biegu na 400m ppł, Emilia Ankiewicz-Obukowicz. Reprezentantka Polski zakończyła już profesjonalną karierę sportową, a sobotni start będzie jej debiutem w rywalizacji na schodach.

To będzie dla mnie zupełnie nowe doświadczenie, więc nie wiem, czego się spodziewać, poza tym, że lekko nie będzie. Cieszę się jednak, że dzięki mojemu udziałowi w zawodach na konto Polskiej Akcji Humanitarnej trafią dodatkowe środki.

Emilia Ankiewicz-Obukowicz

Organizatorzy zawodów zapowiedzieli, że w związku z wyczerpaniem limitu uczestników zawodów przekażą – za pośrednictwem Fundacji HB Reavis – na konto PAH kwotę 20 tys. złotych. Zadeklarowali także dodatkową „złotówkę” za każdy stopień klatki schodowej Varso Tower pokonany przez zaproszonych gości, w tym właśnie Karolinę Gorczycę i Emilię Ankiewicz-Obukowicz.

Pierwsi zawodnicy ruszą na trasę biegu w sobotę, 8 października, o godz. 10:00 rano. Rywalizacja elity sportowej została zaplanowana na godz. 13:15. Zakończenie zawodów po godz. 14:00.

Aktualności

Ruszają zapisy do 3. edycji Wbiegnij na Varso Tower

Ruszają zapisy do 3. edycji Wbiegnij na Varso Tower

Sportowi amatorzy i profesjonalni zawodnicy ponownie zmierzą się ze schodami najwyższego budynku w Unii Europejskiej. Dziś (21 marca) od godz. 14:00 biegacze mogą rejestrować swój udział w zawodach Wbiegnij na Varso Tower, które w tym roku odbędą się w sobotę, 25...

czytaj dalej
Wbiegnij na Varso Tower powraca!

Wbiegnij na Varso Tower powraca!

25 maja ponownie spotkamy się na szczycie wieżowca Varso Tower! 25 maja wystartuje trzecia edycja "Wbiegnij na Varso Tower". Majowa, prawie że wakacyjna atmosfera zapewni wszystkim zawodnikom wyjątkowe wspomnienia z tych zawodów. Rejestracja zostanie uruchomiona 21...

czytaj dalej
Bardzo silna obsada zawodów!

Bardzo silna obsada zawodów!

Już 16 września biegacze po raz drugi zmierzą się z najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej – Varso Tower. Tegoroczna edycja zawodów będzie miała niezwykle mocną obsadę. Przedstawiamy faworytów biegu na 53. piętro warszawskiego biurowca. W ubiegłorocznej, pierwszej...

czytaj dalej
Sprawdź listę startową!

Sprawdź listę startową!

Zawody Wbiegnij na Varso Tower zbliżają się wielkimi korkami. Już 16 września widzimy się w największym wieżowcu w Warszawie! Sprawdź listę startową TUTAJ i zobacz o której startujesz. Do zobaczenia w Varso Tower! 💪     Aktualności

czytaj dalej
Ruszają zapisy do drugiej edycji Wbiegnij na Varso Tower!

Ruszają zapisy do drugiej edycji Wbiegnij na Varso Tower!

16 września biegacze po raz kolejny zmierzą się z najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej – Varso Tower. Aby dobiec do mety na szczycie wieżowca będą musieli pokonać 53 piętra, 1400 schodów, czyli w sumie 230 m w górę. Rejestracja startuje 5 czerwca o godz. 12:00,...

czytaj dalej